Problem nadmiaru tkanki tłuszczowej i brak zadowolenia z wyglądu własnego ciała, to zmartwienie wielu współczesnych kobiet i mężczyzn. Podstawowym remedium, które pozwala odzyskać smukłą sylwetkę i pozbyć się nadmiaru wagi, jest ograniczenie ilości spożywanych kalorii i wprowadzenie do swojego stylu życia regularnej aktywności fizycznej. Jednak nie zawsze takie działania są wystarczające dla uzyskania satysfakcjonujących efektów. Aby wymarzona sylwetka stała się rzeczywistością, skorzystaj z naszej oferty zabiegów nowoczesnej medycyny estetycznej, w ramach której proponujemy między innymi zabieg liposukcji ultradźwiękowej Med 2 Contour Medical – skuteczny, bezinwazyjny i bezbolesny.
Na czym polega zabieg liposukcji ultradźwiękowej?
Liposukcję ultradźwiękową w Medica Laser przeprowadzamy wykorzystując najskuteczniejsze obecnie urządzenie – Med 2 Contour Medical – które zostało zaprojektowane właśnie z myślą o trwałym, niechirurgicznym usuwaniu otyłości i miejscowej tkanki tłuszczowej oraz trwałej redukcji cellulitu. Med 2 Contour Medical posiada dwie, unikalne na skalę światową głowice zabiegowe, w których producent zastosował najnowsze osiągnięcia technologiczne.
Głowica ultradźwiękowa jest wyposażona w dwa niezależne emitery fal ultradźwiękowych, pozwalające na dowolne manipulowanie kierunkiem i mocą wytwarzanego strumienia ultradźwiękowego. To opatentowane rozwiązanie, w połączeniu z systemem zasysania fałdu skórnego, nawet czterokrotnie zwiększa siłę oddziaływania ultradźwięków i przyczynia się do spotęgowania efektów liposukcji. Dwuemiterowa konstrukcja głowicy ultradźwiękowej sprawia, że fale działają najefektywniej w warstwie tkanki tłuszczowej przeznaczonej do zlikwidowania, a jednocześnie zabieg jest całkowicie bezpieczny dla zewnętrznej warstwy skóry – cała energia przenika do niechcianego tłuszczu zgromadzonego pod skórą. Silna fala ultradźwiękowa o precyzyjnie dobranych parametrach powoduje gwałtowną zmianę ciśnienia w obrębie komórek tłuszczowych, które skutkuje ich rozpadem i uwolnieniem się tłuszczu. Komórki tłuszczowe są w ten sposób niszczone bezpowrotnie, czyli nie ma możliwości ich odtworzenia, a efekt jo-jo tutaj nie występuje.
A co dzieje się z tłuszczem, który „wylał się” z rozbitych komórek tłuszczowych? Tą sprawą zajmuje się terapeuta korzystając z drugiej wyspecjalizowanej głowicy zabiegowej – limfatycznej. Powoduje ona przeniesienie uwolnionego tłuszczu do układu limfatycznego, skąd naturalnymi drogami zostaje wydalony z organizmu.
Jak przebiega zabieg?
Zabieg niechirurgicznej liposukcji ultradźwiękowej Med 2 Contour Medical trwa około 1-2 godzin i jest w 100% bezbolesny oraz bezinwazyjny. Osoba poddawana zabiegowi może odczuwać jedynie delikatne ciepło w rejonach ciała, do których są przykładane głowice zabiegowe. Zabieg składa się z trzech etapów. Na początku stosuje się głowicę limfatyczną, aby pobudzić do działania węzły chłonne odpowiedzialne za skuteczne odprowadzenie tłuszczu. Potem następuje zasadniczy etap liposukcji, podczas którego, stosując głowicę ultradźwiękową, terapeuta rozbija komórki tłuszczowe przy wykorzystaniu zjawiska kawitacji. Końcowa faza to ponowne użycie głowicy limfatycznej do wykonania drenażu limfatycznego. Celem drenażu limfatycznego jest przemieszczenie uwolnionego tłuszczu do węzłów chłonnych w celu usunięcia go z organizmu.
Efekty zabiegu liposukcji ultradźwiękowej
- wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki ciała,
- wygładzenie i uelastycznienie skóry,
- redukcja cellulitu w każdym stadium,
- poprawienie kolorytu skóry i odbudowanie struktury włókien kolagenowych i elastynowych,
- odzyskanie figury po porodzie.
Zabiegi bezbolesnej liposukcji ultradźwiękowej są coraz popularniejsze w leczeniu miejscowej otyłości a ich skuteczność potwierdzają zadowolone Klientki i Klienci. Liposukcja ultradźwiękowa Med 2 Contour Medical przyczynia się do usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej zwłaszcza w tych obszarach ciała, na których najbardziej nam zależy, jak między innymi: brzuch, uda, pośladki i okolice bioder, ramiona, łydki.
Przeciwwskazania do wykonania liposukcji ultradźwiękowej
- choroby nowotworowe,
- ciąża i karmienie piersią,
- rozrusznik serca,
- implanty,
- choroby autoimmunologiczne
- niewydolność wątroby i nerek,
- stany zapalne występujące w organizmie,
- metalowe protezy i implanty w okolicach miejsca poddawanego zabiegowi,
- spirala antykoncepcyjna,
- zaburzenia metabolizmu tłuszczów,
- choroby układu sercowo-naczyniowego,
- epilepsja,
- osteoporoza,
- zaburzenia krzepliwości krwi,
- menstruacja,
- stwardnienie rozsiane, itp.